سردرد و هومیوپاتی

سردرد و هومیوپاتی

قبل از آنکه بدانیم آیا سردردهای میگرنی قابل درمان هستند یا خیر ، ابتدا به علت ایجاد این بیماری و نیز عواملی که باعث شعله ور شدن آن خواهد شد خواهیم پرداخت و سپس درمان اساسی آن را مورد بررسی قرار داده…

این مطلب توسط ادمین در تاریخ 22 ام نوامبر 2015ارسال شده است.

جهت مطالعه سردرد و هومیوپاتی به سمت پایین اسکرول کنید.

سردرد و هومیوپاتی

سردرد و هومیوپاتی

قبل از آنکه بدانیم آیا سردردهای میگرنی قابل درمان هستند یا خیر ، ابتدا به علت ایجاد این بیماری و نیز عواملی که باعث شعله ور شدن آن خواهد شد خواهیم پرداخت و سپس درمان اساسی آن را مورد بررسی قرار داده ، بهترین روش درمانی برای این بیماری را معرفی خواهیم نمود.
علل ایجاد سردردهای میگرنی

عوامل مختلف استرسور مانند گرمای زیاد، سرمای شدید، گرسنگی، استرس های روحی و روانی، استیل نامناسب زندگی، فرهنگ اضطراب زا و …….. همگی میتوانند مانند طوفانی که ساختمان های ضعیف یک شهر را در هم می ریزد، در افراد با سیستم ایمنی و استقامتی ضعیف روحی و جسمی نیز نفوذ نموده و ضعیف ترین ساختار سلولی بدن آنان را متناسب با ساختار ژنتیکی آنان مورد حمله قرار دهد.

لذا در یک حمله طوفان استرس زا ،متناسب با نواحی ضعیف بدن هر فرد ،علایم بیماری خود را نشان خواهند داد….

بطور مثال در یک سرمای شدید ،برخی از افراد دچار سرماخوردگی، برخی دچار دردهای مفصلی، برخی دچار دردهای کلیوی،برخی دچارافزایش قند خون و ……. خواهند شد.

براساس مطلب فوق، استرسورهای مختلف در افرادی که داری زمینه مناسب هستند ،میتوانند باعث ایجاد سردردهای میگرنی گردد.

درمان سردردهای میگرنی :
روش اول :
درمان تسکینی

در این روش که در طب رایج و با استفاده از انواع داروهای شیمیایی انجام میشود، میتوان در کوتاه مدت و در سریع ترین زمان درد را کاهش داده و به سلامت زودرس دسترسی پیدا نمود……..

اما این روش دارای معایبی هست که به برخی از آن اشاره خواهیم نمود.

معایب استفاده از درمان تسکینی :
در این روش اگرچه درد به سرعت کنترل خواهد شد اما متاسفانه امکان ریشه کن نمودن آن وجود نداشته و بیمار میبایست دایم از داروهای مسکن استفاده نماید. استفاده طولانی مدت از داروهای مسکن باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی و بنیه افراد شده و لذا در طولانی مدت نه تنها با درمان میگرن روبرو نخواهیم بود بلکه مجبور به استفاده از مسکن های قوی تر و بیشتر نیز خواهیم شد و ماجرایی به نام اعتیاد به داروهای مسکن برای این بیماران پدید خواهد آمد.

– آیا راه بهتر ی برای درمان سردردهای میگرنی وجود دارد؟؟؟
خوشبختانه پاسخ این سوال مثبت است
روش دوم : درمان پایه ای و غیر تسکینی
درمان به روش هومیوپاتی :

در این روش با استفاده از داروهای طبیعی که به طریق تواندار شدن قدرت تحریک سیستم ایمنی پیدا نموده اند ،میتوان در یک دوره درمانی ۶ ماه الی ۱ سال با تقویت سیستم ایمنی بیمار از نفوذ عوامل استرسور که در مطالب بالا مطرح شد پیشگیری نموده و مقاومت بدن را در مقابله با ایجاد این بیماری افزایش داد.

بدین ترتیب پس از یک دوره درمانی با روش هومیوپاتی ،ضمن افزایش قدرت ایمنی بدن ،نه تنها باعث درمان ریشه ای میگرن خواهیم شد ،بلکه توان بدن را در مقابله با بیماری های دیگر نیز افزایش خواهیم داد.

 

♦ دکتر مهدی فاطمی مهر

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

    شما هم نظر بدهید...

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

محبوب ترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m