درمان غیر دارویی چاقی

درمان غیر دارویی چاقی

اولین قدم در درمان غیر دارویی چاقی با رژیم غذایی مناسب ، فعالیت بدنی و تغییر رفتاری و شیوه زندگی فرد آغاز می شود. بسیاری از افراد هنگامی که…

این مطلب توسط ادمین در تاریخ 18 ام دسامبر 2017ارسال شده است.

جهت مطالعه درمان غیر دارویی چاقی به سمت پایین اسکرول کنید.

درمان غیر دارویی چاقی

درمان غیر دارویی چاقی

اولین قدم در درمان غیر دارویی چاقی با رژیم غذایی مناسب ، فعالیت بدنی و تغییر رفتاری و شیوه زندگی فرد آغاز می شود. بسیاری از افراد هنگامی که افکار مشغول و مضطربی دارند دچار پرخوری می شوند که به آن چاقی استرسی می گویند. بعضی ها عادت به خوردن غذاهای چرب و همه چیز خواری دارند و عده ای دراثر متابولیسم پایین دچار چاقی شده اند. چاقی تاحدود زیادی تابع ژنتیک فرد است ، و به میزان زیادی هم تحت تأثیر غذاهای مطبوع و زندگی کم تحرک می باشد. احتمال چاق شدن کودکانی که هر دو والد آنها چاق هستند ، حدود ۸۰ درصد است. درحالی که این میزان درمواردی که هر دو والد وزن طبیعی دارند فقط ۱۵ درصد است. طیف گسترده ای از تحقیقات حاکی از توالی پلی ژنتیک چاقی و دخالت چندین مکانیسم متابولیسم درایجاد آن است.

علل چاقي و افزايش وزن

۱ –عوامل ژنتیکی عوامل وراثتي مختلفي وجود دارند كه باعث افزايش وزن در افراد ميشوند و حدود ۳۰ درصد چاقي ها مربوط به اين نوع عوامل ميباشند.

۲ -علل هورمونی

الف)كاهش فعاليت تيروئيد

ب) بيماري كوشينگ: در اين بيماري فقط تنه چاق مي شود. ج( هورمونهاي جنسي: چاقي به دنبال برداشتن تخمدانها ديگر چاقيها كه مربوط به افزايش يا كاهش ترشح هورمونهاي استروژن و پروژسترون مي باشد

۳ -چاقی به دلیل مصرف دارو

الف( قرص هاي ضد بارداري از شايع ترين عوامل افزايش وزن است.

ب( داروهاي آرامبخش، داروي اعصاب و ضدافسردگي

۴ -افزایش مصرف غذا

۵ -عدم تحرک

مهمترين عامل چاقي در ايران

عادات غذايي بد و اشتباه غذا خوردن و در واقع عدم آگاهي كافي در مورد تغذيه و غذا از مهمترین علل چاقی در ایران میباشد. ولي در آمريكا مهمترين علت چاقي، مصرف زياد غذاست. خيلي از افراد چاق مراجعه كننده اظهار مي دارند، در روز غذاي خيلي كم مصرف مي كنند و به عبارت عاميانه مي گويند حتي آب هم ً هم درست مي گويند. شيوع چاقي در ايران مي خورند چاق ميشوند. واقعا ً به علت پرخوري افراد نبوده بلكه به عادات غذايي نادرست باز مي گردد.

برای جلوگیری از چاقی هیچگاه دیر نیست.

به دو صورت زیر می توانید از چاقی جلوگیری کنید :

۱ -تغذیه درمانی همراه با ورزش

۲ -دارو درمانی كاهش وزن از طريق رژيم غذايي و ورزش بهترين و اصولي ترين روش براي كاهش وزن و داشتن وزن ايده آل است.

در اين روش از يك رژيم غذايي برنامه ريزي شده ، همراه با ورزش متعادل مانند پياده روي استفاده ميشود. در اين روش از مواد مغذي مورد نياز استفاده میشود و خطر سوء تغذيه وجود ندارد و از طرفي با ورزش مناسب روند كاهش وزن تسريع مي گردد. اين روش سلا مت جسم و روح را به ارمغان مي آورد. بايد متوجه باشيد در طي رژيم برنامه ريزي شده متخصصان تغذيه، عادت غذايي گذشته را ترك گوييد و به عادت غذايي جديد انس بگيريد، كه اين بهترين اصل در درمان چاقي است.

اکثر بیماری ها در طب رایج بوسیله داروهای کورتونی و شیمیایی کنترل شده و بهبودی نسبی ایجاد میکند که موقت میباشند و بعد قطع داروها علایم مجدد عود میکنند. بهترین روش درمان، درمان شگفت انگیز و معجزه گر هومیوپاتی می باشد که بدون عارضه از طریق تحریک و تقویت سیستم ایمنی و بازگرداندن نیروی حیات به بافت های درگیر، امکان جلوگیری از پیشرفت بیماری ، عود مکرر ،کاهش علایم و  مهمتر از همه درمان ریشه ای آن را بعد از گذراندن دوره های درمان در بیماران مبتلا فراهم می نماید.

به منظور برخورداری از خدمات مشاوره سلامت رایگان و درمان بیماری خود در یکی از کلینیک های مجازی سیناطب فرم پر کرده و منتظر تماس مشاورین ما بمانید.

کلینیک های مجازی سیناطب


مطالب مرتبط :

هومیوپاتی، بهترین روش درمان بیماری ها

تشخیص و تجویز در هومیوپاتی

راهکارهایی جهت کاهش چربی شکمی

درمان لاغری به کمک هومیوپاتی

درمان بی‌اشتهایی‌ عصبی‌

اثر داروهای هومیوپاتی و تعادل

راه های افزایش سوخت و ساز بدن برای لاغر شدن

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

    شما هم نظر بدهید...

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

محبوب ترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m