احساس صداهاى غير طبيعى در گوش‏

احساس صداهاى غير طبيعى در گوش‏

احساس صداهاى غير طبيعى در گوش‏: احساس صداى سوت يا وزوز يا صوتهاى ديگرى در گوش كه مربوط به حالت طبيعى نيستند و از خارج گوش را تحريك نمى‏كنند دوگونه مى‏باشند بعضى از…

این مطلب توسط ادمین در تاریخ 09 ام سپتامبر 2018ارسال شده است.

جهت مطالعه احساس صداهاى غير طبيعى در گوش‏ به سمت پایین اسکرول کنید.

احساس صداهاى غير طبيعى در گوش‏

احساس صداهاى غير طبيعى در گوش‏

احساس صداهاى غير طبيعى در گوش‏: احساس صداى سوت يا وزوز يا صوتهاى ديگرى در گوش كه مربوط به حالت طبيعى نيستند و از خارج گوش را تحريك نمى‏كنند دوگونه مى‏باشند بعضى از اين صداها ممكن است مربوط به صداى ارتعاش رگهاى سر و گردن باشند يا مربوط به انقباض منظم عضلات سقف دهان يا انقباض ماهيچه ‏هاى گوش و سطحى باشد اين‏گونه صداها را پزشك هم مى‏تواند با قرار دادن يك گوشى پزشكى دقيق بر روى گوش بيمار بشنود و اگر دقت كند مى‏تواند حركات بسيار خفيف عضلانى سقف دهان و يا پرده صماخ را ببيند اين‏گونه صداها خيلى كميابند و آنها را صداهاى عينى مى‏گويند.

نوع ديگر صداهائى هستند كه در مغز احساس مى‏شوند و پزشكان زمان حاضر اين صداها را مربوط به تحريكات انتهاى عصب شنوائى در اثر اختلالات موجود در رگهاى اطراف اين اعصاب مى‏دانند اين صداها در هنگام روز و هنگام كار كردن و سرگرم بودن بيمار چندان براى او محسوس و آزاردهنده نيستند اما هنگام شب كه از كار فارغ شده و سروصداى محيط هم كم مى‏گردد آزاردهنده مى‏باشد پزشكان زمان حاضر كه علوم غربى يا شرقى دارند جز مصرف داروهاى آرام‏بخش و تقويت روحى بيمار و بكار بردن سمعك هنگام روز و برداشتن آن در شب راه مداواى ديگرى ارائه نداده‏اند پزشكان سنتى عوامل زير را اسباب توليد صداهاى غير طبيعى در گوش دانسته‏ اند.

علت احساس صداهاى غير طبيعى در گوش‏

۱- وجود جسم خارجى در گوش يا تجمع چرك و گرد و غبار كه بحالت جامد در آمده در مجرا و در روى پرده صماخ.

۲- كيپ شدن منافذ مخاط داخل گوش.

۳- وجود گاز و بخاراتى كه در اثر سوء عمل گوارش در خون بوجود مى‏آيند در رگهاى مربوط بگوش كه در چنين حالتى هنگام يبوست مزاج و پرى و اختلال دستگاه گوارش صداها افزايش مى‏يابند.

۴- گاهى برخورد سرماى شديد بگوش سبب اين عارضه مى‏گردد.

۵- در بعضى از بيماريها كه با تب همراه‏اند بيمار در گوش خود صداهاى غير طبيعى مانند صداى سوت يا وزوز احساس مى‏كند كه در اين حالت مداواى بيمارى اصلى سبب قطع صداهاى غير طبيعى مذكور خواهد شد.

درمان احساس صداهاى غير طبيعى در گوش‏

اما آن نوعى كه مربوط به تجمع مواد در گوش است بايد اقدام به پاك كردن داخل گوش و خروج مواد از آن شود و شستشوى مجراى شنوائى پس از اخراج مواد نيز مفيد مى‏باشد و آنكه در اثر تجمع بخارات در اعضاء داخلى سر باشد با كشيدن داروى انفيه در بينى كه داروئى عطسه‏آور است البته پس از خوردن مسهل قطع خواهد شد. براى تهيه داروى افيه مقدارى كندش را كه ريشه گياهى داروئى است با مقدار مساوى آن گل بنفشه مخلوط نموده و پودر مى‏كنند و اگر به مقدار يك گندم از اين دارو را در بينى بكشند عطسه فراوان مى‏آورد و براى ساكت شدن عطسه مى‏توان بينى را با آب گرم شستشو نمود.

اگر از برخورد سرما بگوش بيمارى عارض شده باشد مى‏توان با گرم كردن گوش و چكاندن روغن‏ هاى گرم‏ مزاج بحالت نيمگرم در گوش مانند روغن بادام تلخ، روغن كنجد، روغن زيتون بيمارى را دفع نمود در اين حالت دادن بخور گرم بگوش بهبودى را تسريع مى‏نمايد اما چنانچه بخارات اسباب پيدايش مرض از بدى عمل هضم و تنبلى و پرى دستگاه گوارش باشد مى‏توان با خوردن مسهل‏ هاى گرم‏ مزاج مانند سنا و گل سرخ و يا سولفات دوسود يا روغن كرچك مداوا نمود و اصلح آن است كه بعد از خوردن مسهل چند روزى از معجون فيقرا خورده شود تا مرض بكلى دفع گردد.

 

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

    شما هم نظر بدهید...

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

محبوب ترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m