logo-samandehi

لب شکری و شکاف کام

لب شکری و شکاف کام :

در شکاف لب(لب شکری) قسمتی ازلب بالایی ودر شکاف کام قسمت عقب سقف دهان تشکیل نشده است. لب شکری و شکاف کام ممکن است به طور جدا از هم و یا با همدیگر دیده شوند. لب شکری برای نوزاد…

این مطلب توسط ادمین در تاریخ 02 ام سپتامبر 2017ارسال شده است.

جهت مطالعه لب شکری و شکاف کام به سمت پایین اسکرول کنید.

لب شکری و شکاف کام

لب شکری و شکاف کام :

در شکاف لب(لب شکری) قسمتی ازلب بالایی ودر شکاف کام قسمت عقب سقف دهان تشکیل نشده است. لب شکری و شکاف کام ممکن است به طور جدا از هم و یا با همدیگر دیده شوند. لب شکری برای نوزاد فقط از نظر نمای ظاهری چهره، مشکل   ایجاد می کند و اگر با شکاف کام همراه نباشد کودک مشکل تغذیه ای ندارد.

شکاف کام ممکن است محدود به قسمت عقب یعنی دو شاخه شدن زبان کوچک و شکاف کام نرم باشد و یا این که علاوه برکام  نرم کام سخت و لثه فوقانی هم از یکدیگر جدا باشند. غالبا نوع اخیر با لب شکری همراه است.

در شکاف کام بزرگ و وسیع، اغلب، نوزاد نمی تواندبه طور کامل ازپستان مادر و یا بطری های معمولی تغذیه نمایدو حتی امکان خفگی و ورود شیر به ریه ها در نوزاد وجود دارد. بهتر است در این موارد شیر مادر را به داخل یک بطری دوشیده، سپس آن را با پستانک مخصوصی که سطح کام را می پوشاندبه نوزاد خوراند.

درمان: شامل جراحی شکاف کام و لب شکری است. ترمیم لب شکری زودتر از شکاف کام یعنی ازهفته ششم تولد به بعد صورت می گیرد. برای ترمیم شکاف کام ازماه ششم زندگی به بعد می توان اقدام نمود.

 

 

به منظور برخورداری از خدمات مشاوره سلامت رایگان و درمان بیماری خود در یکی از کلینیک های مجازی سیناطب فرم پر کرده و منتظر تماس مشاورین ما بمانید.

کلینیک های مجازی سیناطب

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

    شما هم نظر بدهید...

سلام خود فیبروم از بین نمیره ولی علایمش از بین میره...

ادمین

سلام بله لطفا با شماره 023-33343222 تماس بگیرید...

ادمین

سلام ایا این روش برای روماتیسم کاربرد دارد...

ابراهیم

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

محبوب ترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m