عوامل مؤثر درابتلا به انواع بیماری ها در کودکان

عوامل مؤثر درابتلا به انواع بیماری ها در کودکان و گوناگونی تظاهرات بیماری ها دخیل هستند، به شرح زیر می باشند:

۱ـرشد و تکامل: اختلال در رشد جسمانی و تکامل حرکتی، زبانی وهوشی موجب بیماری های مختلف در کودک می شود….

این مطلب توسط ادمین در تاریخ 26 ام آگوست 2017ارسال شده است.

جهت مطالعه عوامل مؤثر درابتلا به انواع بیماری ها در کودکان به سمت پایین اسکرول کنید.

عوامل مؤثر درابتلا به انواع بیماری ها در کودکان

عوامل مؤثر درابتلا به انواع بیماری ها در کودکان و گوناگونی تظاهرات بیماری ها دخیل هستند، به شرح زیر می باشند:

۱ـرشد و تکامل: اختلال در رشد جسمانی و تکامل حرکتی، زبانی وهوشی موجب بیماری های مختلف در کودک می شود. در حالی که این بیماری ها در افراد بالغ وجود ندارند و اگر فرد بالغی دچارعوارض تکاملی مثل عقب ماندگی رشدو کوتاهی قد و یا فلج مغزی و اختلالات تکلم باشد، این پدیده مربوط به ابتلای وی به بیماری های دوران کودکی است که آثار و عوارض آن همچنان پابرجا مانده است.

۲- سن: همان طور که گفته شد، شیوع خیلی از بیماری ها، به خصوص بیماری های عفونی، به سن شخص بستگی دارد.این تفاوت ها حتی درمراحل مختلف کودکی نیز وجود دارد.برای مثلا اسهال و استفراغ در دوران شیرخوارگی یعنی سال اول عمر بسیار شایع است و با افزایش سن از میزان شیوع آن کاسته می شود. اما بیماری آبله مرغان در دوران شیرخوارگی شیوع زیادی ندارد و ِ بیماری های شایع دوران مدرسه است

۳-نوع تغذیه:  در بروز بسیاری از بیماری ها مؤثر است. برای نمونه کودکانی که منحصرا با شیر مادرتغذیه می شوند به مراتب خیلی کمتر ازکودکانی که از شیر خشک ویا سایر شیرها تغذیه می کنند دچار اسهال و عفونت تنفسی می گردند

۴-شرایط اقتصادی ــ اجتماعی: شرایط اقتصادی ــ اجتماعی خانواده در بروز و تنوع بیماری های کودکان مؤثر است. مشاهده شده که شرایط بد اقتصادی ــ اجتماعی منجر به بروز ِ تغذیه و اختلال رشد در کودکان می گردد

۵-شرایط اقلیمی: شرایط آب وهوایی که مربوط به زندگی دراقلیم های جغرافیایی مختلف است درتنوع و بروز انواع بیماری ها مؤثر می باشد.برای مثلا کودکانی که درنواحی جنوب و جنوب شرقی ایران زندگی می کنند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری مالاریا هستند درحالی که این بیماری درنواحی شملا کشور شایع نیست وبرعکس،کودکان آنجا در معرض ابتلا به کرم های قلابدار روده ای هستند.

۶- آداب و رسوم و اعتقادات: شرایط سنتی، بومی و مذهبی هر منطقه در شیوع انواعی از بیماری ها مؤثر است که حذف آن شرایط در همان منطقه موجب کاهش و یا از بین رفتن آن بیماری ها می گردد. در بعضی ازمناطق برای جلوگیری از خونریزی و زودتر افتادن بندناف نوزادان از خاکستر یا موادآلوده دیگر استفاده میکنندکه سبب ابتلای آنها به کزاز می گردد.

 

به منظور برخورداری از خدمات مشاوره سلامت رایگان و درمان بیماری خود در یکی از کلینیک های مجازی سیناطب فرم پر کرده و منتظر تماس مشاورین ما بمانید.

کلینیک های مجازی سیناطب

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

    شما هم نظر بدهید...

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

محبوب ترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m