logo-samandehi

علت سوء هاضمه و روش درمان آن

علت سوء هاضمه و روش درمان آن
تقریباً هر كسی گاهی اوقات دچار سوءهاضمه میشود كه معمولاً بعد از مدت كوتاهی برطرف می‌گردد.
بعد از خوردن…

این مطلب توسط ادمین در تاریخ 02 ام ژوئن 2018ارسال شده است.

جهت مطالعه علت سوء هاضمه و روش درمان آن به سمت پایین اسکرول کنید.

علت سوء هاضمه و روش درمان آن
علت سوء هاضمه و روش درمان آن
تقریباً هر كسی گاهی اوقات دچار سوءهاضمه میشود كه معمولاً بعد از مدت كوتاهی برطرف می‌گردد.
بعد از خوردن یك غذای سنگین، ممكن است احساس نفخ یا بادكردن شكم داشته باشیم كه با آروغ زدن، مقداری از این احساس ناراحتی برطرف می‌گردد. اكثر آروغهایی كه ما می‌زنیم به علت بلع هوا در حین غذا خوردن ایجاد میشوند اما بعضی از این آروغها بر اثر واكنشهای شیمیایی كه در معده رخ می‌دهند و یا به علت مصرف نوشابه‌های گاز‌دار ایجاد می‌گردند.
راه حل این مشكل، كمتر غذاخوردن، آهسته غذا خوردن و استفاده كمتر از نوشابه‌های گازدار می‌باشد.
شما ممكن است با خوردن بعضی از غذاها مثل پیاز سرخ كرده، احساس ناراحتی در قسمت بالایی شكم نمایید كه حدود یك ساعت یا بیشتر این ناراحتی طول می‌كشد.
راه حل این مشكل نیز آسان می‌باشد و آن راه حل این است كه از مصرف اینگونه غذاها كه باعث ناراحتی شما می‌شوند پرهیز نمایید. سوءهاضمه‌هایی كه مدت بیشتری طول می‌كشند معمولاً با تولید اسید معده ارتباط دارند. ا
گر دریچه تحتانی مری ضعیف یا خراب شود، مایع اسیدی معده ممكن است به سمت بالا آمده و وارد مری شود و باعث احساس سوزش سر معده (ترش كردن) شود. این مشكل اغلب در شب كه شما دراز می‌كشید باعث ناراحتی شما میشود.
اسید معده همچنین ممكن ست در صورتی كه به پوشش مخاطی خود معده حمله كرده به آن آسیب برساند و ایجاد بیماری زخم معده نماید و مشكلاتی را ایجاد كند.
سومین نوع شایع سوءهاضمه را اصطلاحاً سوءهاضمه بدون زخم می‌نامند كه مشكل گیج‌كننده‌ای برای بیماران و پزشكان است. تشخیص سوءهاضمه بدون زخم در مواردی داده میشود كه علایم طول كشیده سوءهاضمه وجود دارد اما در آزمایش ریفلاكس و زخم معده، چیزی دیده نمیشود و همه چیز طبیعی است.
در بعضی از این افراد، در نهایت متوجه میشویم كه مشكل در جای دیگری از دستگاه گوارش وجود دارد (مثلاً به علت سنگ كیسه صفرا یا بر اثر سندروم روده تحریك‌پذیر).
در عده دیگری از بیماران نیز، درد به علت وجود مشكلاتی در دنده‌های تحتانی و عضلات دیواره شكمی ایجاد می‌گردد. با این حال، اكثر افراد مبتلا به سوءهاضمه بدون زخم، به نظر می‌رسد كه دارای معده حساسی هستند كه در مواقعی كه دچار هیجانات احساسی میشوند علایم آنها بروز می‌كند.
 به ندرت ممكن است سوء‌هاضمه از علایم اولیه وضعیتهای وخیم‌تری مثل سرطان معده باشد. سرطان معده نسبت به بیماریهای زخم معده و اثنی‌عشر و یا ریفلاكس معده به مری، خیلی كمتر اتفاق می‌افتد.
منبع : پایگاه الکترونیکی خدمات پزشکی ایران
 

اکثر بیماری ها در طب رایج بوسیله داروهای کورتونی و شیمیایی کنترل شده و بهبودی نسبی ایجاد میکند که موقت میباشند و بعد قطع داروها علایم مجدد عود میکنند. بهترین روش درمان، درمان شگفت انگیز و معجزه گر هومیوپاتی می باشد که بدون عارضه از طریق تحریک و تقویت سیستم ایمنی و بازگرداندن نیروی حیات به بافت های درگیر، امکان جلوگیری از پیشرفت بیماری ، عود مکرر ،کاهش علایم و  مهمتر از همه درمان ریشه ای آن را بعد از گذراندن دوره های درمان در بیماران مبتلا فراهم می نماید.

به منظور برخورداری از خدمات مشاوره سلامت رایگان و درمان بیماری خود در یکی از کلینیک های مجازی سیناطب فرم پر کرده و منتظر تماس مشاورین ما بمانید.

کلینیک های مجازی سیناطب (برای ارسال شرح حال کلیک کنید)


مطالب مرتبط:

هومیوپاتی و درمان رفلاکس در کودکان و بزرگسالان

هومیوپاتی چیست؟

هومیوپاتی و چاقی

بیماری های قابل درمان در هومیوپاتی

داروهای هومیوپاتی

تشخیص و تجویز در هومیوپاتی

اثربخشی داروهای هومیوپاتی

هومیوپاتی دانشی ناشناخته

هومیوپاتی درمان بدون عارضه

درمان به روش هومیوپاتی

هومیوپاتی یا مشابه درمانی

بیماری های قابل درمان در هومیوپاتی

هدف درمان هومیوپاتی ،شناخت و درمان ناهنجاري ايجاد شده دربدن

تفاوت هومیوپاتی و طب رایج

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

    شما هم نظر بدهید...

سلام خود فیبروم از بین نمیره ولی علایمش از بین میره...

ادمین

سلام بله لطفا با شماره 023-33343222 تماس بگیرید...

ادمین

سلام ایا این روش برای روماتیسم کاربرد دارد...

ابراهیم

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

محبوب ترین مطالب

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m