آسم برونشیک

آسم برونشیک

بیماری آسم یک نوع بیماری آلرژیک تنفسی است. در این بیماری، بیماران به علت انسداد مجاری تنفسی، دچار خس خس، تنگی نفس و سرفه میشوند. انسداد نسبی مجاری تنفسی به علت انقباض عضلات دیواره نایژکها و تجمع ترشحات در…

این مطلب توسط ادمین در تاریخ 04 ام سپتامبر 2017ارسال شده است.

جهت مطالعه آسم برونشیک به سمت پایین اسکرول کنید.

آسم برونشیک

آسم برونشیک

بیماری آسم یک نوع بیماری آلرژیک تنفسی است. در این بیماری، بیماران به علت انسداد مجاری تنفسی، دچار خس خس، تنگی نفس و سرفه میشوند. انسداد نسبی مجاری تنفسی به علت انقباض عضلات دیواره نایژکها و تجمع ترشحات در داخل آن است.

بیماری آسم بعد از دوران شیرخوارگی اتفاق میافتد علت آسم در کودکان، در بسیاری از اوقات آلرژی نسبت به مواد مختلف موجود در هوا و یا ویروسهایی است که سبب عفونت تنفسی میگردند.

مواد آلرژن عبارت اند از مایت که نوعی کنه ریز است که در پشم قالی و گرد و خاک منازل وجود دارد و گرده گیاهان مختلف، پشم و موی گربه و سگ، کپکها و بعضی از غذاها و داروها، غیر از مواد آلرژن، عوامل هیجانی و روانی، فعالیت بیش از حد، مصرف قرص آسپرین نیز در بروز حمله آسم موثرند.

بیماری آسم به صورت حمله ای ظاهر میشود و در فاصله حملات، بیمار برحسب شدت بیماری یا علامتی ندارد و یا سرفه و تنگی نفس یا خلط مختصری دارد. عالیم بیماری آسم در حین حمله عبارت اند از: سرفه، تنگینفس، دفع مکر و خس خس ریهها، در موارد شدید بیماری، به علت تنگی نفس دایمی بیمار دچار ضعف و خستگی و کمحوصلگی و سوء تغذیه و اختلال رشد میگردد.

درمان: درمان آسم برونشیک شامل تجویز اکسیژن و داروهای گشادکننده ٔ برونش به شکل تزریقی در حین حمالت بیماری است. در فاصله حمالت برای پیشگیری از عود بیماری داروها به شکل خوراکی یا افشانه تنفسی تجویز میگردد. در موارد شدید تنگی نفس و سیانوز، کودک را باید در بیمارستان بستری نمود.

پیشگیری: برای پیشگیری از بروز و کاهش حملات آسم باید توصیه های زیر به کار بسته شود

۱ــ درصورتی که عامل کمک کننده بروز آسم، سینوزیت و لوزه های چرکی است باید برای درمان این بیماریها باید اقدام نمود.

۲ــ کودک را باید از انجام ورزشهای سخت که سبب شروع حمله بیماری میشود منع نمود. انجام ورزشهای آرام و سبک اشکالی ندارد.

۳ــ در کودکان آسمی نباید از قرص آسپرین به عنوان مسکن درد و تب استفاده کرد.

۴ــ حتی المقدور وسایل خواب و بازی کودک مبتلا به آسم از پشم و پوست و پر حیوانات تهیه نگردد و والدین، اطرافیان، و خود کودک از استعمال افشانه های معطر و عطرهای گوناگون خودداری نمایند

 

به منظور برخورداری از خدمات مشاوره سلامت رایگان و درمان بیماری خود در یکی از کلینیک های مجازی سیناطب فرم پر کرده و منتظر تماس مشاورین ما بمانید.

کلینیک های مجازی سیناطب

 

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

    شما هم نظر بدهید...

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

محبوب ترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m