هومیوپاتی

هومیوپاتی Homeopathy

هومیوپاتی یکی از شاخه های طب مکمل یا طب جایگزین است. این روش به عنوان روش درمانی شناخته شده در ایران قابل استفاده است. از طرفی هومیوپاتی یکی از رشته های طب کل نگر…

این مطلب توسط ادمین در تاریخ 06 ام نوامبر 2015ارسال شده است.

جهت مطالعه هومیوپاتی به سمت پایین اسکرول کنید.

هومیوپاتی

هومیوپاتی Homeopathy

هومیوپاتی یکی از شاخه های طب مکمل یا طب جایگزین است. این روش به عنوان روش درمانی شناخته شده در ایران قابل استفاده است. از طرفی هومیوپاتی یکی از رشته های طب کل نگر نیز هست. البته همه رشته های طب مکمل مبتنی بر شیوه کل نگر نیستند ولی هومیوپاتی هم یکی از رشته های طب جایگزین و مکمل است و هم مبتنی بر نگرش کل نگر می باشد. نکته دوم این که هومیوپاتی یک شیوه دارو درمانی است. امروزه بیش از چهارهزار داروی هومیوپاتی دردسترس پزشکان هومیوپات است.

درلاتین«هومیو» به معنای مشابه و «پاتی» به معنای بیماری است. پس هومیوپاتی به معنی “مشابه بیماری” است. در مورد این که پایه های این دانش چه زمانی پی ریزی شده است، باید گفت که اساس این نگارش، بسیار قدیمی است و به زمان بقراط برمی گردد. یکی از جمله های معروف بقراط موید این مطلب است. بقراط می گوید:«مشابه، مشابه را درمان می کند». بعد از بقراط نیز افراد دیگری در گسترش این نظر کوشیده اند. هومیوپاتی به شکل امروزیش حاصل فعالیت ساموئل هانمان پزشک، شیمی دان و داروساز آلمانی است، که از پزشکان بنام دوره خود بوده است.

هومیوپاتی یا مشابه درمانی روش درمانی ویژه‌ای است که باتحریک دقیق سیستم ایمنی وحیاتی بیمار با داروهای خاص این درمان ، سعی دارد که فرد را به سمت بهبودی سوق دهد . یعنی استفاده از سیستم دفاعی خود بدن در جهت درمان خودش اما با تحریک دقیق سیستم ایمنی یعنی بدن ما قابلیت درمان خودش را دارد و در بسیاری از موارد نیز بیماریها را بدون دخالت کردن هر نوع سیستم درمانی ،  بهبود می بخشد . لذا هومیوپاتی ، کار عجیب و غیر عادی نمی خواهد و نمی تواند انجام دهد جز اینکه روش طبیعی درمان که توسط خالق یکتا دربدن انسانها قرار داده  شده که ، بسیار شگفت انگیز است ، را سعی دارد تحریک و توسط آنمی خواهد فرد را به سمت سلامتی سوق دهد . همانطوریکه بسیاری از علوم ، برگرفته ازطبیعت بوده و سرچشمه آنها در محیط پیرامونشان است . آنچه عجیب ، شگفت آور و معجزه است ” بدن ما انسانهاست ” که با دقت بسیار بالایی در حال فعالیت و هماهنگی بوده تا تعادل آن حفظ و شخص در سلامتی باقی بماند .پس هومیوپاتی در کل یعنی استفاده از سیستم دفاعی بدن در جهت درمان خودش با استفاده ازتحریک دقیق این سیستم….

دارو های هومیوپاتی:
دارو های هومیوپاتی منشا طبیعی دارند بیش از ۷۰% داروهای هومیوپاتی منشا گیاهی، حدود ۲۰ % آنها منشا معدنی ( کلسیم ، فسفر ، روی و …) و حدود ۱۰% آنها منشا جانوری ( شیر یک حیوان بخصوص یا یک نوع عسل بخصوص ودیگر ترشحات جانوری و …) دارند. در هومیوپاتی کلاسیک دارو ها را به شیوه خاصی رقیق و توانمند میکنند. طبیعی بودن دارو ها و رقت بالای آنها موجب شده که دارو های هومیوپاتی عوارض جانبی ایجاد نکنند.

هومیوپاتی در ایران:
در تاریخ ۴/۸/۱۳۷۴ شوراي عالي ارزشيابي وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي هوميوپاتي را يك روش درماني شناخت و در نهايت در ۲۶/۱۰/۱۳۷۷ دستورالعمل تعيين تكليف پزشكان هوميوپات توسط وزير بهداشت وقت جناب آقاي دكتر فرهادي به معاونت آموزشي وزارت متبوع اعلام شد و در بهمن ماه همان سال به دانشگاههاي علوم پزشكي ابلاغ شد. بعد از قانونمند شدن اين رشته، در سال ۱۳۸۱انجمن هوميوپاتي تأسيس شد. اين انجمن هم اکنون با بيش از ۳۰۰ عضو رسمي (پزشک عمومي و متخصص) و ۳۰۰ عضو افتخاری (دندانپزشک، داروساز، ماما و گروههای پزشکی) فعاليت مي‌کند. و بالاخره در سال ۱۳۸۷ شورای عالی طب سنتی و مکمل وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی طی نامه شماره ۳۹۲۷۱/۸/آ به تاریخ ۹/۲/۱۳۸۷ (لینک نامه) شیوه فعالیت پزشکان هومیوپات بیشتر نظام مند نمود.

قند غذا و چاقی

  قند، متهم اصلی اضافه وزن است چرا که حاوی مقدار زیادی کالری است. حال... قند غذا و چاقی

بیماران درمان شده به روش هومیوپاتی(۱)

در این قسمت شما می توانید مصاحبه کوتاهی از یکی از بیماران سیناطب... بیماران درمان شده به روش هومیوپاتی(۱)

بیماران درمان شده به روش هومیوپاتی(۲)

هومیوپاتی روش درمانی است که قدمتی دویست ساله دارد. در هومیوپاتی برای درمان... بیماران درمان شده به روش هومیوپاتی(۲)

آرشیو فیلم ها

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

محبوب ترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m