هومیوپاتی و ترک اعتیاد

هومیوپاتی و ترک اعتیاد

نويسنده، ترك اعتياد را به دو بخش تقسيم مي كند و هوميوپاتي در هر كدام از اين مراحل مي تواند به بيمار كمك بسياري نمايد

. ۱(ترك جسمي از ماده مخدر و اعتياد آور:

ادمین در تاریخ 31 ام جولای 2017ارسال شده است.

جهت مطالعه هومیوپاتی و ترک اعتیاد به سمت پایین اسکرول کنید.

هومیوپاتی و ترک اعتیاد

هومیوپاتی و ترک اعتیاد

نويسنده، ترك اعتياد را به دو بخش تقسيم مي كند و هوميوپاتي در هر كدام از اين مراحل مي تواند به بيمار كمك بسياري نمايد

. ۱(ترك جسمي از ماده مخدر و اعتياد آور:

اين مرحله از نظر مردم و متاسفانه گاه از نظر همكاران پزشك اشتباها به عنوان مرحله مهم، بلكه تنها مرحله ترك شناخته مي شود. ترك ماده مخدر و سيگار در اين حال داراي عوارض جسمي و روحي حادي است. به گونه اي كه بيمار با بروز شرايطي مانند (در ترك مواد مخدري كه از خشخاش تهيه مي شوند) درد هاي عضلاني شديد، اسهال، بي قراري، بي خوابي،بي حالي … كه دقيقا مانند يك بيماري خود را نشان مي دهند .

در اين مرحله يك هوميوپات با توجه به نشانه هاي بيماري ترك مواد و دقت در اختصاصات نشانه ها در بيمارش و تجويز داروهاي هوميوپاتي مناسب دقيقا مانند هر بيماري ديگر آن ناراحتي ها را برطرف و يا حداقل كاهش مي دهدو براي چنين عوارضي داروهاي هوميوپاتي بسيار موثري وجود دارد. در حقيقت داروهاي هوميوپاتي ( مانند هر بيماري ديگري) با تحريك و بازسازي قواي حياتي و ايمني فرد معتاد شرايط يك ترك آسان و سريع را فراهم مي كند. اما موانعي در ترك اين مرحله وجود دارد. در بخشهاي قبلي ذكر شد كه در زمان، استفاده از داروي هوميوپاتي بايد از مصرف هم زمان داروهاي شيميايي خودداري كرد. زيرا با ايجاد اختلال در بدن، مانع از اثر داروي هوميوپاتي مي شود، ماده مخدر نيز در حقيقت يك نوع داروي سمي است.

بنابراين مانع از اثر داروي هوميوپاتي مي شود. اگر مقادير مصرف ماده اعتيادآور بسيار زياد باشد، عملا نمي توان با استفاده از داروهاي هوميوپاتي از عوارض ترك جلوگيري كرد. در اينحال تنها راه، كاهش مصرف ماده مخدر تا اندازهاي است كه بتوان درمان را ازراه هوميوپاتي پي گيري كرد. در ضمن اگر بيماري كه براي درمان مشكلات جسمي و ٨٢ روحي خاصي مراجعه مي كند معتاد (به ويژه به مواد مخدر) باشد داروهاي هوميوپاتي تاثير قابل توجهي بر روي او نخواهند داشت و به اين بيمار سفارش مي شود ابتدا ترك جسمي را به هر روش ديگري انجام و سپس براي درمان بيماري اصلي مراجعه كند

۲(ترك رواني و شخصيتي:

اين مرحله از نظر نويسنده كتاب ، از اهميت بسيار بيشتري برخوردار است . چرا كه ترك جسمي با روش هاي گوناگون قابل درمان است (داروهاي شيميايي، طب سوزني، هيپنوتيزم، انرژي درماني، …) اما در صورت عدم درمان ريشه اي بيماري و بازسازي روحي و رواني و گاه جسمي معتاد، دير يا زود مقاومت وي ترك كرده ،تمام شده و دوباره به اعتياد رو ميآورد. براي رسيدن به ترك دائم، بايد هم از نظر شخصيتي و رواني فرد را درمان كرد و هم حل مسائل اجتماعي و محيطي وي (حل بيكاري، توجه اطرافيان،دوري از دوستان معتاد،…) را در نظر داشت.

هوميوپاتي در اين مرحله مي تواند كمك بسيار شايان توجهي به معتاد كند. بيمار با درمان هوميوپاتي مي تواند نقائص شخصيتي و افسردگي خود را برطرف كند و از اعتماد به نفس و اراده قوي براي ادامه ترك و ساختن زندگي جديد برخوردار شود و با حل مشكلاتي كه باعث روي آوردن او به اعتياد شده، راه هر گونه بازگشت به تباهي را ببندد. ترك سيگار و مشروبات الكي نيز به وسيله ي هوميو پاتي به راحتي انجام پذير است.

بسياري از كساني كه اعتياد به سيگار دارند، براي غلبه بر اضطراب يا خشم نهفته خود وابسته به سيگار شده اندكه توسط هوميوپاتي مي توان براين اضطرابها و احساسات منفي غلبه كرد . بيماران بسياري را ديده ام كه براي درمان بيماري ديگري نزد اينجانب مراجعه كرده بودند، اما در سير درمان هوميوپاتي عطش به سيگار را از دست داده و ناخوداگاه مصرف سيگارشان كم شده كه موجب تعجب خود انها نيز مي شد.

در مورد مشروبات الكلي نيز در بيشتر موارد علل روانشناختي و كمبودهاي رواني علت اصلي رو اوردي افراطي به اين مواد است. بسياري از مصرف كنندگان اين مشروبات قادر نيستند كه به طور طبيعي احساسات خود را بروز دهند و مشروبات الكلي با برداشتن سد عقلي در رفتار انها موجب بروز رفتارهايي مي شود كه اگرچه درابتدا يك تخليه رواني ارامش بخش است اما در نهايت موجب بازگشت شديدتر افسردگي و دور شدن فرد از واقعيت زندگي مي شود.

هيچ انسان سالم (روحي و رواني) در استفاده از مشروبات الكلي زياده روي نمي كند و اين خارج از بحث شرع و عرف است. اصولا فردي كه از هر لحاظ سالم است و از آرامش روحي لازم بر خوردار است، با مصرف مشروبات الكلي تغيير مثبتي در خود احساس نخواهد كرد چرا كه او بي منت ، شاد و راضي است. درمان هوميوپاتي مي تواند اين فرد يا بهتر بگويم اين بيمار را به سلامتي لازم بر گرداند، به گونه اي كه ديگر نيازي براي اين دوپينگ احساسي و رواني در خود نبيند.

هوميوپاتي
از درمان تا شفا
دكترفاضل حميدبهنام

پایان

هومیوپاتی و ترک اعتیاد

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

    شما هم نظر بدهید...

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

لطفا با شماره 02333433400 تماس بگیرید تا راهنمایی انجام بشه...

ادمین

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

محبوب ترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m