logo-samandehi

درمان پمفيگوس ولگاريس در طب هومیوپاتی

درمان پمفيگوس ولگاريس در طب هومیوپاتی

درمان پمفيگوس ولگاريس در طب هومیوپاتی : پمفيگوس ولگاريس يک بيماري زخمي تاولي و اتوايميون مزمن است که پوست و مخاط را درگير مي نمايد. شيوع اين بيماري کم مي باشد….

این مطلب توسط ادمین در تاریخ 01 ام نوامبر 2018ارسال شده است.

جهت مطالعه درمان پمفيگوس ولگاريس در طب هومیوپاتی به سمت پایین اسکرول کنید.

درمان پمفيگوس ولگاريس در طب هومیوپاتی

درمان پمفيگوس ولگاريس در طب هومیوپاتی

درمان پمفيگوس ولگاريس در طب هومیوپاتی : پمفيگوس ولگاريس يک بيماري زخمي تاولي و اتوايميون مزمن است که پوست و مخاط را درگير مي نمايد. شيوع اين بيماري کم مي باشد. داروهاي مورد استفاده در درمان پمفيگوس عوارض زيادي دارند. در منابع هوميوپاتي درمانهايي براي اين بيماري مطرح شده است. هدف از اين مطالعه، بررسي اوليه تاثير درمان هوميوپاتي در بيماري پمفيگوس ولگاريس مي باشد.
در فاصله زماني حدود ۱٫۵ سال، دوازده بيمار جديد مبتلا به پمفيگوس ولگاريس که دارويي براي بيماريشان مصرف نمي کردند، شناسايي شدند. هفت بيمار با انجام درمان هوميوپاتي موافقت کردند. درمان هوميوپاتي در فاصله زماني چهار هفته بين تشخيص اوليه و تشخيص نهايي که بيماران داروهاي درماني متداول را استفاده نمي کردند، تجويز شد تا کارايي درمان هوميوپاتي به تنهايي سنجيده شده و تداخلي با درمان متداول بيماري صورت نگيرد. بيماران در اين فاصله زماني از جهت ميزان درد، احساس بهبودي و تعداد نواحي ابتلا مورد بررسي قرار گرفتند. در بيماران تحت درمان در دو بيمار پس رفت باليني به طور واضح مشاهده شد و شش بيمار احساس بهبودي و کاهش درد و سوزش را بيان کردند. اين طور به نظر آمد که هوميوپاتي کارآيي درمان متداول را در کنترل بيماري ندارد، ولي شايد به توان از آن به همراه درمان متداول جهت کاهش درد و ميزان کورتون مصرفي و بهبود احساس در بيماران مبتلا به پمفيگوس استفاده کرد که اين امر نيازمند بررسيهاي بيشتر مي باشد.

کلینیک های مجازی سیناطب

 

ساير مطالبي که شايد از خواندن آنها لذت ببريد!

مطالبي که در ذيل مشاهده ميکنيد نزديک ترين مطالب از لحاظ محتوايي به مقاله اي است که آنرا مطالعه کرديد...

    شما هم نظر بدهید...

سلام با شماره 02333343222 تماس بگیرید...

ادمین

باسلام خدمت پزشکان محترم. با توجه به اینکه بنده حدود40سال سن دارم. بنظر میرسد پیری زودرس به سراغم امده وچهره م...

مهدی

سلام.لطفا با شماره 23-33343222تماس بگیرید...

ادمین

در خبرنامه بیتفا عضو شوید!

با عضویت در بیتفا، آخرین نوشته‌های بیتفا، پیشنهادهای ویژه و برخی مطالب آموزشی را در ایمیل خود دریافت کنید.

محبوب ترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

طراحی و کدنویسی این سایت تماما با تیم بیتفا بوده و هرگونه کپی برداری حرام بوده و مورد رضایت ما نمی باشد. جهت خرید قالب تماس بگیرید.

09370245225

b i t f a c o @ g m a i l . c o m